P. E.
Lindához párkapcsolati kérdéssel érkeztem, egy elég csúnya mélypontot követően. Az önértékelésem, önbizalmam, minden, ami én vagyok, vagy nagyon alulértékelt volt számomra, vagy szinte nem is létezett. Már az első beszélgetés alkalmával kiderült, hogy itt bizony sokkal mélyebbre kell ásni a történetemben, és nem tudok egyik pillanatról a másikra minden problémámra megoldást találni. Ma már tudom, hogy nem is kell.
Az évek alatt szépen bontottuk le a héjakat, mentünk egyre mélyebbre a múltamban, a családom történetében, a sémáimban, hogy miért érzek, reagálok bizonyos helyzetben, úgy, ahogy. Ilyen mélységekben feltárni az ember élettörténetét elképesztően nehéz feladat, de Linda mintha mindig is tudta volna, hogy meddig mehetünk el. Soha nem kaptam tőle választ egy kérdésemre sem, helyette visszakérdezett, és engedte, hogy én magam válaszoljam meg a saját kérdésemet. Pedig olykor-olykor nagyon akartam azokat a válaszokat.
Linda nem csak abban segített, hogy helyreálljon az önértékelésem, az önbizalmam, hanem az elmúlt évek minden élethelyzeténél ott volt mellettem. Legyen szó munka, a hétköznapi életem, a családommal való kapcsolatom, bármi, be tudtam témaként hozni, és tudtam róla beszélni. Linda arra is rávilágított, hogy bármennyire is gondoljuk azt, hogy ezek mind-mind különválaszthatók, a hétköznapokban annyira még sem azok.
A pszichológiára sokan úgy tekintenek, hogy a múltat dolgozza fel, de nekem sokat adott a jövőmhöz. Megismertem azt az embert, akivel szeretném leélni az életem, és Lindával sikerült megalapoznunk azokat az értékeket, működési alapelveket – leginkább magamra nézve – amivel egy igazán harmonikus kapcsolatra tudunk építkezni. Szerencsésnek mondthatom magam, hogy a párom is hasonló értékekkel érkezett a kapcsolatba, és számára is épp úgy fontos, hogy minőségi kapcsolatban legyünk, mint nekem.
Sokat köszönhetek Lindának, és tudom, hogy az utam legkeményebb részeit magammal vívtam meg, de ma nem lennék ott, ahol vagyok, ha nem dolgozunk együtt. Most megpróbálok úgy élni, hogy a saját kezem fogom, használom és megélem a saját magam tanultakat, tudva azt, hogy ha szükségét érzem, visszatudok térni.